aktualności

 
30 maja 2024

Czy długi weekend nadaje się na romantyczny wyjazd do ukochanego? Jak najbardziej! Dziś do naszego Jankesa zawitała długo i tęsknie wyczekiwana przez niego Kokoro  z krakowskiej hodowli Sezerp*PL. “Młodzi” bardzo przypadli sobie do gustu i małżeństwo “na kocią łapę” zostało szybko zawarte. Trzymamy kciuki w nadziei na dziewczynki z tego związku, które – choć dopiero w planach – przewidziane są do dalszej hodowli w Finlandii i w Polsce, w Krakowie.

 
14 maja 2024

Dziś Mrumla powiła szczęśliwie piątkę kociątek: cztery kocurki i jedną koteczkę. To już jej czwarty raz, kiedy została mamą i po Mrusi widać, ze jest doświadczona i pewna siebie – czuje się też bardzo bezpiecznie pod troskliwą opieką Martynki, która opiekuje się nową kocią rodzinką. Dumnym ojcem jest nasz ukochany pieszczoch Merrylynn’s Jankes. 

 
7 maja 2024

Witamy nowego członka naszej hodowli! 7 maja przyjechał do nas pociągiem w luksusowej eskorcie swojej kociej “mamy” Zeus Sezerp*PL z zaprzyjaźnionej hodowli Eweliny Rybak z Krakowa, żeby – kiedy już dorośnie – wzbogacić naszą hodowlę nowymi genami. Zeus jest zaiste boski… a będzie mieszkał w odrębnym domu pod troskliwą opieką wielkiej pasjonatki koratów, Kingą i jej rodziny. Jak na razie Zeus i jego mała przyjaciółka Nadia kradną sobie nawzajem pluszowe zabawki…

30 stycznia 2024

Muniek ma teraz bardzo ważną nową funkcję – nie ma już czasu ani ochoty dla koracich piękności – musi z pełną odpowiedzialnością zająć się opieką i wychowaniem nowego członka swojego stada. Tak właśnie prezentuje się Filip, który – w dość tajemniczy dla Moonstone’a sposób dołączył do JEGO rodziny. Muniek nie odstępuje go ani na krok i czuwa przy nim w dzień i w noc! Na koracie naprawdę można polegać! 

25 listopada 2023

U Marty w domu na świat przyszła długo wyczekiwana piątka kociąt – aż cztery dziewczynki i tylko jeden chłopiec. Szczęśliwą i bardzo przejętą i dość despotyczną mamą jest Polcia, a tatą – Muniek. Ten miot wychowywany jest przez przedstawicielki aż trzech pokoleń kotek – przez babcię Bagatelę vel Tosię, mamę Polcię i starszą siostrę Zojkę, tak że maleństwa mają aż nadto troskliwej opieki swojej kociej rodziny, o opiece Marty nie wspominając…

6 marca 2023

Nasza Ombra Kalaya vel Dzidzia powiła szczęśliwie piątkę kociąt – trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Maleństwa są dorodne i czują się świetnie, a ich mama jest bardzo spełniona i szczęśliwa. Tatusiem kociąt jest Jenanca Cupid Liam, brytyjski przystojniak, który mieszka w zaprzyjaźnionej hodowli niemieckiej Labradorit. 

19 grudnia 2021

Dwu- i pół-letnia Polcia została wreszcie po raz pierwszy mamusią! Pod czujnym okiem Marty na świat przyszła trójka kociąt – dwóch braci i siostrzyczka. Maleństwami – poza ich mamą – troskliwie opiekuje się jeszcze z wielkim zaangażowaniem zakochana po uszy babcia i “wujek”. Co tu dużo mówić, pełen serwis!

7 lutego 2021

Dobre wieści na początek nowego roku! Mrumla została już po raz drugi w swoim życiu szczęśliwą mamą – tym razem piątki kociąt, dwóch kocurków i trzech kociczek pod opieką Justyny i całej rodziny. Maleństwa przyszły na świat bardzo dorodne i rozwijają się modelowo. Dumny tatuś to nasz Merrylynn’s Jankes – mamy nadzieję, ze kocięta odziedziczą po nim przemiły koraci charakter!

15 i 22 grudnia 2020

Ten trudny rok skończył się w naszym domu bardzo radosnym wydarzeniem – nasze kotki Dulka i Ombra w odstępie zaledwie tygodnia powiły szczęśliwie kocięta – Dulka dwa, a Ombra pięć kociąt – same kocurki! Naszych Siedmiu Wspaniałych czuje się świetnie, a obie mamusie razem w pełnej harmonii opiekują się nimi, nie bacząc na to, które kociątko jest czyje! Dla Dulki, która skończyła w tym roku sześć lat, będzie to już ostatni miot kociąt. Cieszymy się, że jej córka Ombra, której jest to pierwszy miot, ma tyle zapału do macierzyństwa i czerpie z niego tyle przyjemności!

17 pażdziernika 2020

Nie sądziliśmy, ze sprawy potoczą się tak szybko – nasza Ombra także postanowiła zdecydować się na bardzo zobowiązującą wizytę u kocura. Będzie to pierwszy miot naszej młodej, półtorarocznej koteczki. Już jako kocia ciocia miotu R spisywała się bardzo dobrze i troskliwie pomagała w opiece nad kociętami, jesteśmy więc spokojni, że jeszcze lepiej wywiąże się z roli kociej mamy. Trzymamy kciuki, zeby na Boże Narodzenie było u nas dużo kociej radości!

 

12 pażdziernika 2020

Nasza Dulka wreszcie zdecydowała się na romantyczny nastrój i pozwoliła się zaprosić na wizytę u swojego nowego kawalera, LukSusa Morakot. LukSus to piękny syn naszych Dessi i Muńka, który zasilił drugą z trzech polskich hodowli koratów Catlark. Dzięki uprzejmości właścicieli hodowli, nasze kocice są zawsze mile widziane u LukSusa w celach matrymionialnych. Wkrótce zawita u niego nasza druga kotka… a tymczasem Dulka wypoczywa wraz z nami po dniach pełnych wrażeń w pięknym apartamencie nad Jeziorem Charzykowskim.

10 maja 2020

W piękny majowy wieczór przywitaliśmy na świecie cztery piękne kocurki! Szczęśliwa i bardzo zadowolona mama to Bagatela, a tato – nasz piękny młody Amerykanin, Jankes. Poród zaczął się wieczorem. Bagatela, gardząc przygotowaną dla niej porodówką, na gniazdo wybrała sobie  łóżko swojej ukochanej Marty… Aż trudno uwierzyć, ze wszystkie maleństwa to kocurki – zwłaszcza, ze Bagatela już dwukrotnie wydała na świat piątkę samych kociczek! Szczęśliwa mama i kociaki mają się doskonale.

 
15 marca 2020

Na świecie zaraza, a Morakotów nowe życie!!! W tych trudnych dniach, 15 marca nasza Mrumla powiła trzy śliczne kociątka – siostrzyczkę i dwóch dorodnych braciszków! Pierwsze niemowlęta Mrumli są jak malowane: duże (ważyły 100, 110 i 115 gramów, co jak na koracie wagi urodzeniowe jest świetnym wynikiem), silne i bardzo energiczne, a przy tym odprężone i zadowolone z życia i doskonale zaopatrzonego „baru mlecznego”. Ich „mała” ciocia Ombra z zapałem pomaga swojej starszej siostrze w opiece i pielęgnacji. Kocia mama czuje się doskonale i jest bardzo spełniona!

21 sierpnia 2019

Czas płynie nieubłaganie… lato spędziliśmy w domu opiekując się i ciesząc maleństwami  Dulki.  Kociaki skończyły dwa miesiące, rozwijają się modelowo i z zapałem uczą się skradać, skakać i polować na pluszowe myszy. Ani się obejrzymy, a powędrują do swoich nowych domów. Bardzo sieszymy się, ze obaj chłopcy przeprowadzą sie do rodzin, w których poza wielkimi miłośnikami rasy są już koraty-morakoty! Na Onyxa czeka starsza siostra Java, a Osjan (vel Ozzy) zamieszka z z Jazzem (na zdjęciu: Jazz i najmłodszy członek rodziny). Na pociechę w domu zostanie z nami Ombra!

26 lipca 2019

Dzisiejszej nocy pod troskliwą opieką Marty na świat przyszła piątka koraciątek! Wszystkie maluszki są bardzo dorodne, a ich doświadczona i oddana mama Bagatela pięknie się nimi opiekuje. Do pomocy przy maleństwach od niemal pierwszych chwil ich życia na tym świecie został łaskawie dopuszczony wujek Nono.

 
21 czerwca 2019

W najdłuższy dzień roku przeżyliśmy w naszym domu najdłuższy koci poród w naszej historii, zwieńczony wydaniem przez Dulkę na świat trzech ślicznych kociaków – jednej koteczki i dwóch kocurków. Dulka zmęczona, ale bardzo zadowolona. Mrumla asystowała z wielkim zaangażowaniem przy porodzie i z wrodzonym talentem pomaga mamie opiekować się młodszym przyrodnim rodzeństwem. To pierwszy miot, którego dumnym tatą jest nasz nowy kocurek z USA, Merrylynn’s Jankes!

30-31 kwietnia 2019

Ten weekend spędziliśmy bardzo przyjemnie na wystawie kotów rasowych w Poznaniu. Zaprezentowanych zostało pięć koratów: nasza kocia rodzinka – mama, tata i córka, czyli Dulka, Muniek i Mrumla; przyjechał też z wybrzeża mały Luksus Morakot, syn Muńka i Dessi, a także stary przyjaciel rodziny, Filou Labradorit z Berlina. Muniek, Mrumla i Filou zdobyli nominacje do BIS, a Luksus i Dulka zostali w poszczególnych dniach wyróżnieni BIV. Była to wspaniała okazja do zaprezentowania zarówno koratów z nowo importowanych z Tajlandii linii, jak i tych ze starych linii “europejskich”. Dziękujemy za piękne zdjęcia z wystawy, Koci Fotograf! Już wkrótce wystawa w Bydgoszczy!

4 marca 2019

Nasza mała Mrumla, córeczka Dulki i Muńka, skończyła właśnie sześć miesięcy. Jak przystało na koraciątko w jej wieku, jest bardzo aktywna, nieprawdopodobnie skoczna i niestrudzona w zabawie. Uwielbia aportować zabawki i nie ma szafy w domu, na którą nie zdołałaby wskoczyć… W wolnych chwilach chętnie mruczy i nastawia swój krągły brzuszek do pieszczot.  A już za dwa tygodnie zadebiutuje na wystawie kotów rasowych na stadionie miejskim w Poznaniu w doborowym towarzystwie swojej mamy i taty!

 
21 stycznia 2019

Nasza hodowla wzbogaciła się właśnie o kolejnego długo wyczekiwanego kocurka! Dziś Marta przywiozła z Finlandii małego Jankesa Merrylynn’s, dokąd przyleciał w eskorcie hodowcy Dennisa Ganoe, który przywiózł go nam z USA w ramach współpracy międzyhodowlanej. Jankes zamieszkał osobno od naszych kotek, w towarzystwie Muńka, pod troskliwą opieką pary miłośników rasy korat, Sylwii i Piotra – nowych członków naszego poznańskiego “Korat Teamu” 😉

18 stycznia 2019

Tak prezentował się Namir w wieku czterech tygodni. Dziś, w wieku czterech miesięcy, wyruszył w eskorcie Marty do Finlandii, gdzie w swoim czasie zostanie reproduktorem w hodowli koratów o długiej i zacnej tradycji. Finlandia to kraj, w którym koraty cieszą się wyjątkowo dużą popularnością, jednak i tamtejszym hodowlom bardzo potrzebna jest świeża krew. 

 
 11 września 2018

Dziś rano w domu Marty nasza dzielna Bibi wydała na świat piątkę kociąt: dwie koteczki i trzy kocurki – w towarzystwie wiernie asystującego i bardzo przejętego kociego wujka Nona! Wszystkie maluszki i szczęśliwa mama czują się znakomicie – trochę gorzej poczuł się odstawiony na boczne tory pieszczoch Nono…

4 września 2018

Dziś na świat przyszły dwa śliczne kocięta Dulki – braciszek i siostrzyczka. Mieliśmy nadzieję na piątkę kociąt, ale niestety tylko dwa z nich urodziły się żywe – dla pozostałych poród trwał zbyt długo… Żal ściska serce – można się tylko uczyć od ich mamy, jak cieszyć się z tego, co się ma, zamiast płakać nad tym, co się straciło…

 
21 sierpnia 2018

Tej nocy w naszej hodowli przyszły na świat trzy dorodne kociątka-koraciątka: dwóch kawalerów i jedna panienka. Jest to pierwszy miot naszego nowego tajskiego kocurka i czwarty, ostatni miot naszej pierwszej kotki hodowlanej Dessi, dla której nadszedł już czas zasłużonej hodowlanej emerytury. Mama i jej dzieci czują się znakomicie. Cieszymy się, że w przyszłości jeden z naszych kocurków zasili nowymi genami jedną z zaledwie trzech hodowli koratów w Polsce, Catlark*PL

1 – 3 lipca 2018

Nasza kotka Dulka złożyła właśnie Moonstone’owi wizytę w celach matrymonialnych! Dulka i Mooniek od pierwszego wejrzenia bardzo przypadli sobie do gustu i wspólnie spędzone dni upłynęły im w czułej zażyłości. Może dobrze, że Dulka nic nie wie o tym, że zaledwie dwa tygodnie wcześniej u Moońka gościła Dessi… tak czy inaczej, mamy uzasadnioną nadzieję sądzić, że za dziewięć tygodni obie kocice będą już piastować swoje maleństwa…

23 kwietnia 2018

Z radością przedstawiamy naszego długo oczekiwanego nowego kocurka: Vadhana Moonstone – czyli Moońka. Przyleciał do nas po niedługim pobycie u amerykańskich hodowczyń koratów, Cathy Arend i Terry Chapman, a urodził się w Tajlandii – ma rok i powoli odnajduje się w naszej rzeczywistości po trudach dalekich podróży. Na jego przyjazd najtęskniej czekały nasze kocice… Mamy nadzieję, że wkrótce zaroi się u nas od wytęsknionych kociąt i że wszystkie odziedziczą po tatusiu króciuteńkie, bardzo srebrne futro!

 
21-22 kwietnia 2018

W kwietniowy weekend wybraliśmy się na międzynarodową wystawę kotów rasowych w Karben (Niemcy), gdzie odbył się tzw Korat Special.  Zaprezentowało się tam aż 29 przedstawicieli tej rasy z Belgii, Francji, Danii, Niemiec i Polski. Była to niecodzienna, przemiła okazja do spotkania hodowców koratów i wymiany doświadczeń i opinii, a przede wszystkim do obejrzenia tak wielu przedstawicieli naszej ukochanej rasy zgromadzonych w jednym miejscu. Zdjęcia z wystawy: tutaj

 
24-25 marca 2018

Następna w tym sezonie wystawa kotów rasowych, zorganizowana przez nasz rodzimy klub Felis Posnania w pobliskim Luboniu, na której pokazaliśmy Dulkę. Nasza królewna nie wykazywała może zbytniego entuzjazmu do bycia w świetle reflektorów, ale zdobyła kolejne dwa certyfikaty CAGCIB i kolejny raz uzyskała nominację do Best in Show. No cóż, ćwiczymy radzenie sobie z tremą przed zbliżającym się wielkimi krokami zjazdem koratów w Niemczech! Zdjęcia z wystawy: tutaj

20 lutego 2018

W zimowe ferie odwiedziliśmy znajomą hodowczynię koratów z Niemiec, u której miło spędziliśmy czas w towarzystwie jej wesołej gromadki pięknych koratów. Ilość trofeów wystawowych zgromadzonych przez blisko dwadzieścia lat hodowli Labradorit robi niemałe wrażenie! Przy okazji odwiedziliśmy też Wildkatzenzentrum Felidae pod Berlinem, gdzie można obejrzeć z bliska kilkanaście wspaniałych wielkich kotów, biorących udział w programie ochrony zagrożonych gatunków.

 
3 lutego 2018

W mroźną zimową sobotę wybraliśmy się z Dulką na wystawę kotów do Gdańska. Była to miła okazja do spotkania z Marcinem Skowronkiem i jego uroczymi córkami, którzy prezentowali piękną Beverly, kotkę ze swojej hodowli. Ku naszej radości, tego dnia koraty były oceniane przez prawdziwą znawczynię rasy, Donatellę Mastrangelo. Poza szeregiem komplementów na temat srebrnego futerka, imponującej muskulatury i charakterystycznych krągłych oczu Dulka otrzymała kolejny certyfikat CAGCIB i nominację do Best in Show. Szkoda tylko, że nie chciała pokazać, jakie ma kształtne uszka…

18 listopada 2017

Kalina Morakot*PL w rękach swoich nowych właścicieli, Judy i Dennisa Ganoe (hodowla Gentlegift) na wystawie CFA w Portland, Oregon. W przyszłym roku z tej samej hodowli amerykańskiej ma przybyć do Polski mały kocurek, który z kolei wniesie nowy materiał genetyczny do naszej hodowli (zdjęcie: Romeo Liberator). Link do hodowli Gentlegift Korats: tutaj

11 listopada 2017

Dziś odbyła się międzynarodowa wystawa kotów rasowych w poznańskiej Arenie, zorganizowana przez nasz macierzysty klub miłośników kotów rasowych Felis Posnania. Nasza Dulka była jedynym obecnym na niej koratem – miał towarzyszyć jej koci narzeczony Liam, ale niestety jego właścicielka z Niemiec musiała zmienić plany i w ostatniej chwili zrezygnowała z przyjazdu. Dulka zdobyła ocenę excellent one i swój pierwszy certyfikat na tytuł Grand International Champion. Zdjęcia: tutaj

2 listopada 2017

Mała Kalina wyruszyła tego dnia w wielką podróż do USA, gdzie swymi genami ma wzbogacić starą hodowlę koratów Gentlegift. Podróż odbyła się nie bez przygód – zawieźliśmy ją do Berlina, skąd odebrał ją przysłany przez nową amerykańską właścicielkę syn jej przyjaciółki. Kolejnego dnia Kalina miała wylecieć do Oregonu, jednak jej opiekun przegapił lot… i tak Kalina ze swoim towarzyszem podróży spędziła w Berlinie dodatkową nieplanowaną noc. Nie wpłynęło to podobno wcale na jej świetne samopoczucie – gorzej czuł się jednak nieszczęsny młody kurier, który naraził hodowczynię na spore dodatkowe koszty…

 
 27 września 2017

Na dobry początek nowego roku szkolnego Marta urządziła w szkole, w której obie pracujemy, Dzień Kota – jak można się spodziewać po dwóch anglistkach, po angielsku. Kocie przysłowia, idiomy, prezentacja o historii kotów, język kociego ciała objaśniony na filmie animowanym ani pochodzenie koratów nie zrobiły oczywiście na dzieciach i młodzieży takiego wrażenia, jak możliwość poznania koratów osobiście! Bagatela, Dulka, Nono i mała Kalinka spisali się jak zwykle na medal.

 
17 września 2017

W piękną wrześniową niedzielę nasza Dulka wzięła udział w międzynarodowej wystawie kotów w Czechach – w Karlovych Varach. Dopisało nam szczęście: Dulka pokonała koracią rywalkę z Niemiec i zdobyła ostatni brakujący certyfikat na tytuł International Champion! Wyjazd na wystawę był dla nas miłą okazją do poznania nowej hodowczyni koratów z sąsiedniego kraju i jej trzech koratów. Zdjęcia z wystawy: tutaj

 
28 sierpnia 2017

Ostatnie wspólne zdjęcie dumnej Marty i jej pięciu pociech – od lewej: Kropka, Kreska, Kalina, Kapka i Kulka. Wczoraj Kapka wyruszyła na północ do swojego nowego domu, dziś na południe wyruszy Kropka, w przyszły weekend Kulka zdobędzie daleki zachód, a Kreska zostanie w samym środku Polski. Kaliną będziemy się cieszyć jeszcze przez jakiś czas, zanim przeprowadzi się do hodowli w USA.

4 maja 2017

Dziś wreszcie na świat przyszły długo i niecierpliwie oczekiwane kocięta Bibi – pięć kotek! Wszystkie miały imponujące wagi urodzeniowe i od pierwszych chwil życia mają taki apetyt, że wydaje nam się, że rosną w oczach jak poznańskie pyzy drożdżowe! To już drugi raz Bagatela obdarowała nas pięcioma córeczkami! Aż trudno nam w to uwierzyć… Więcej zdjęć: tutaj

 
8 kwietnia 2017

Niemal w przededniu swoich szóstych urodzin Dessi (w rękach Kai) zaprezentowała swoje wdzięki na międzynarodowej wystawie kotów w Luboniu, zorganizowanej przez nasz rodzimy klub Felis Posnania, gdzie zdobyła certyfikat CACIB i nominację do BiS. Na wystawie mogliśmy również podziwiać kocurka rasy korat pochodzącego ze starej, zacnej hodowli brytyjskiej, a wystawianego przez hodowcę niemieckiego – Jenanca Cupid Liam. Więcej zdjęć z wystawy: tutaj

21 lutego 2017

Ciekawe porównanie charakterystycznych cech trzech ras kotów, które występują wyłącznie w umaszczeniu niebieskim – kotów kartuskich, rosyjskich niebieskich oraz koratów – można przeczytać (w języku angielskim) na stronie ShowCatsOnline.com . Więcej o różnicach pomiędzy kotami niebieskimi na stronie What Blue Cat IS That?

22 listopada 2016

Serdecznie dziękujemy właścicielom kota Macieja (Izotopa) i Synka (Impulsa) za zgodę na udział ich pupili w badaniach genetycznych, mających na celu znalezienie genu odpowiedzialnego za kosmetyczną wadę oczu, która pojawiła się u sześciu potomków tajskiego kocurka Nong Noon z równej setki jego dzieci, wnucząt i prawnucząt. W badaniu weźmie udział dziesięć kotów z Europy, w tym pięć z naszej hodowli. Dziś odbyła się wielka akcja zbierania próbek krwi i wymazów z jamy ustnej, które są już w drodze do uniwersytetu w Utrecht w Holandii. Stamtąd wyizolowane z krwi DNA powędruje do University of Missouri, USA, gdzie przeprowadzone zostaną badania.

 
12-13 listopada 2016

Na dorocznej międzynarodowej wystawie kotów rasowych naszego klubu Felis Posnania gościliśmy w tym roku aż 15 koratów z Danii, Szwecji, Niemiec i Polski – przyjechały nawet trzy wnuczęta naszej Dulki z Kopenhagi! Z okazji tak rekordowej frekwencji koratów na polskiej wystawie w sobotę odbył się ciekawy dla publiczności Korat Special. Najjaśniejszą gwiazdą tego wieczoru była FI*Tiny Tina Turner, która zdobyła w sobotę tytuł Best of Best, a wschodząca gwiazdeczka  Gaya Sezerp*PL uzyskała zaszczytny tytuł Junior Winner. Zdjęcia z wystawy: tutaj.

 
5 listopada 2016

Kocięta Dulki są już od dwóch miesięcy w nowych domach i – jak widać na załączonym obrazku – czują się doskonale w objęciach swoich nowych właścicieli. Dziś mały Jazz ruszył na podbój wielkiego świata: można go podziwiać na międzynarodowej wystawie kotów rasowych w Łodzi! A już za tydzień Bibi i Nono wystąpią na dorocznej wystawie w Poznaniu w doborowym towarzystwie 15 koratów z czterech krajów.

 
23 maja 2016

Dziś przyszło u nas na świat pięć koraciątek!!! Dulka czuje się świetnie – zdecydowanie odpowiada jej bycie mamą po raz drugi w jej karierze hodowlanej, kiedy to czuje się znacznie pewniej niż za pierwszym razem. Kocięta – dwie kociczki i trzy kocurki – mają się równie dobrze. Z wielkim zapałem i w pełnej harmonii posilają się nieustannie w nowo otwartym barze mlecznym. Zdjęcia kociąt: tutaj

 
11 kwietnia 2016
 
 

Nasza Dulka spodziewa się kociąt! Szczęśliwym kocim tatą zostanie Kal-Lee Samorn – przystojny kocur o przemiłym charakterze, który przybył do Polski z hodowli w USA. Przyszła kocia mama czuje się świetnie – dopisuje jej znakomity humor i nadzwyczajny wręcz apetyt, co zważywszy na jej “stan odmienny” nie powinno nas przecież dziwić…

19 lutego 2016
 
dzien_kota_10

Zachęcone sukcesem wizyty w szkole naszej najmłodszej córki, dwa dni później nasze kocice wybrały się uświetnić Dzień Kota w liceum, w którym uczę angielskiego. Gościem specjalnym – obok Dulki i Bibi – był Nono. Po słusznej porcji angielskich kocich idiomów i przysłów oraz wykładzie na temat historii kotów przygotowanych przez Martę przyszedł czas na prezentację zwierzęcych wdzięków w naturze. Koty były nieco speszone atencją dość licznej publiczności, ale spisały się na medal – zaimponowały młodzieży dobrymi manierami i opanowaniem, a swoimi wdziękami podbiły wiele dziewczęcych serc…

17 lutego 2016
 

Międzynarodowy Dzień Kota – z tej okazji Ewa postanowiła sprawić przyjemność swoim młodszym koleżankom i kolegom w wieku 7, 8 i 9 lat, i przywiozła do szkoły Bagatelę i Dulkę. Ich wizyta w klasie poprzedzona była przygotowaną przez nią dydaktyczną prezentacją na temat tego, jak rozumieć koty i jak z nimi postępować. I dzieci, i koty były bardzo grzeczne, a ja bardzo dumna z mojego młodego eksperta!

12 grudnia 2015 i 16 stycznia 2016
 

Bagatela i Dulka biorą tej zimy udział w dwóch kolejnych wystawach kotów, zorganizowanych w Warszawie przez Elitarny klub Kota Rasowego i Stowarzyszenie Miłośników Kotów Jedynka. Na wystawie “Jedynki” Bagatela zdobyła ostatni certyfikat na swój pierwszy tytuł championa, a Dulka uzyskała kolejne dwa certyfikaty na tytuł international champion. Wystawy w Warszawie to zawsze bardzo miła okazja do spotkań z właścicielami “mora-kotów” ze stolicy! Zdjęcia: tutaj

7-8 listopada 2015
 

W tym roku na międzynarodowej wystawie kotów rasowych w Poznaniu zaprezentowało się aż dziewięć koratów z czterech krajów! Pretekstem do tego miłego spotkania całkiem sporej grupy “koraciarzy” z Danii, Niemiec, Szwecji i Polski, był przyjazd hodowczyni z Kopenhagi po nową kotkę z naszej hodowli, Iskrę. W ten weekend kilka koratów odniosło duży sukces na wystawie. Nasza Bagatela, której jak dotąd nie wystawialiśmy jeszcze jako dorosłej kotki, zdobyła swój pierwszy certyfikat w klasie otwartej, a Dulka ukończyła tytuł championa. Zdjęcia: tutaj

11 października 2015
 

Jeszcze przed chwilą rządziło u nas stado rozbrykanych kociąt, a dziś… szczere pustki w domu… przedostatni kociak wyruszył na podbój wielkiego świata. Kolejne koty z miotów H i I znalazły wspaniałe nowe domy i rodziny od Stambułu przez Hamburg, Berlin po Kopenhagę! Poza dwiema kocimi mamami  z nami już tylko Iskra – i to nie na długo – w listopadzie przyjedzie po nią hodowczyni z Danii. Przy tej okazji Iskra zadebiutuje w naszym rodzinnym Poznaniu na wystawie kotów rasowych.

12 września 2015

Nasze kocięta z miotów H i I skończyły już trzy i pół miesiąca i dziś pierwszy z kocurków – Irek vel Iryd Samran – wyrusza do Warszawy rozpocząć nowe pełne przygód życie ze swoją przemiłą nową rodzinką. Trzymamy kciuki za szybką aklimatyzację! Kolejne kocięta zamieszkają w Lublinie, Łodzi i pod Poznaniem.

 
17 lipca 2015

Elfi Arinya – kotka z naszej hodowli, która zawędrowała aż do Autralii do hodowli Doklao Korats – skończyła już rok i pięknie wyzieleniały je oczy. W nowym, zupełnie innym klimacie czuje się bardzo dobrze, choć po przeprowadzce długo nie dopisywał jej apetyt. Na zdjęciu ze swoją małą koracią przyjaciółką Izzy. Elfi wkrótce ma zostać mamą!

 
6 czerwca 2015

W naszym domu mamy teraz blisko tuzin kociąt! Zaledwie sześć dni po Bibi, nasza Dulka urodziła piątkę kociaków – kotkę i cztery kocurki. Dwie szczęśliwe kocie mamy postanowiły wychować wszystkie kocięta razem – dzielą ze sobą gniazdo i wspólnie pielęgnują maleństwa, jednak karmią każda swoje własne dzieci. Kociaki doskonale rozpoznają, która mama jest ich własna i choć tulą się do obu, na posiłki stawiają się do swojego własnego baru mlecznego! Zdjęcia kociąt Dulki: tutaj

 
31 maja 2015

Nasza Bibi wydała na świat sześć kociąt: cztery kociczki i dwa kocurki! Mama i dzieci mają się świetnie. Dulka wiernie asystowała w wielkich wydarzeniach – sama już wkrótce ma zostać szczęśliwą mamą… zdjęcia kociąt: tutaj

17 kwietnia 2015

Elfi Arinya skończyła właśnie dziewięć miesięcy i wyrosła na piękną koracią nastolatkę o niezwykle jedwabistym futerku i pełnych wyrazu, filuternych oczach. Za niecałe dwa miesiące będzie gotowa wyruszyć w wielką podróż do Australii, gdzie wprowadzi się do hodowli Doklao Korats.  Więcej zdjęć: tutaj

30 marca 2015

W domu Kai Dessi powiła dziś późnym wieczorem szóstkę kociąt: trzy kociczki i trzy kocurki! Kociątka są piękne, duże i silne, a przy tym obdarzone wspaniałym apetytem. Kocia mama czuje się znakomicie i wygląda kwitnąco, choć w pierwszej dobie po szczęśliwym rozwiązaniu nie jest jeszcze w nastroju do pozowania z dziećmi…. więcej zdjęć: tutaj

22 lutego 2105

Wybieramy się z Dulką do Warszawy na wystawę kotów zorganizowaną na Stadionie Narodowym. Dulka występuje pierwszy raz jako dorosła kotka w klasie otwartej i zdobywa ocenę Excellent 1 i swój pierwszy certyfikat na championa. Wyprawa na wystawę do Warszawy to przede wszystkim przemiła okazja do spotkania z rodzinkami, w których domach mieszkają koty z naszej hodowli – mała Kanita i duży Aslan z Drumlą! Zdjęcia: tutaj

 
26 stycznia 2105

Ostatnia z pięciu córek Bagateli wyruszyła dziś w świat – i to aż za ocean! Miot F okazał się bardzo “międzynarodowy”: Fina przeprowadziła się do Niemiec, Fama do Czech, a Fila aż do Montany w USA, gdzie zasili nowymi genami tamtejszą hodowlę koratów. Na szczęście Fraszka i Fanta zostają w kraju i będą mieszkać w Warszawie. Zdjęcia kociąt w nowych domach: tutaj.

 
8-9 listopada 2104

Nono i Dulka biorą udział w międzynarodowej wystawie kotów w Poznaniu. Dla Dulki jest to druga wystawa w jej życiu – tym razem w klasie młodzieży – na której zdobywa dwie kolejne oceny Excellent 1. Nono zdobywa dwie kolejne oceny Excellent 1 i certyfikaty CACIB. Zdjęcia: tutaj.

 
 30 sierpnia 2014

Dziś w naszym domu przyszło na świat pięć ślicznych kociąt! Szczęśliwymi rodzicami zostali Bagatela i Nono. Świeżo upieczona mama jest bardzo przejęta, czuje się świetnie i z wielkim zapałem opiekuje się swoimi maleństwami, którym od urodzenia dopisuje niebywały wprost apetyt. Zdjęcia naszych pięciu kociczek: tutaj

2 sierpnia 2014

Zabieramy Drumlę i Dulkę, które skończyły już czwarty miesiąc życia, na wystawę kotów rasowych do Sopotu. Poza ocenami Excellent 1 i Excellent 2 oraz nominacją do BIS, kotki otrzymują pamiątkowe medale za udział w prezentacji niebieskich kotów różnych ras – Baltic Blue Show. Zdjęcia: tutaj.

17 lipca 2014

P7300645Dziś na świat przyszła czwórka pięknych maluszków – dwie kotki i dwa kocurki! Szczęśliwa mama Dessi czuje się świetnie i znakomicie opiekuje swoimi dziećmi. Dumnym ojcem jest nasz tajski kocur Nong Noon, który ponad dwa miesiące temu doczekał się już swojego potomstwa w Belgii. Zdjęcia kociąt Dessi: tutaj.

 
22 kwietnia 2014

Nasze dwie koteczki, Drumla i Dulka, pięknie się rozwijają – są bardzo przywiązane do dzieci, ale nie tylko dzieci zachwycają się ich przemiłym usposobieniem. Kocięta skończyły właśnie pięć tygodni – zajadają już z apetytem pokarm stały, rosną jak na drożdżach i z zapałem odkrywają wszystkie kąty całego domu. Więcej zdjęć: tutaj.

 
12 kwietnia 2014

Nong Noon i Bagatela biorą udział w wystawie TICA (The International Cat Association) w Warszawie – po raz pierwszy w wystawie innej niż FIFe, na której koty poddawane są ocenie nawet sześciokrotnie podczas jednego dnia! Oba nasze koty uzyskały najwyższe oceny bez wyjątku u każdego z sędziów i wzięły udział w finale. Nono zdobył tytuł Championa TICA i Award of Excellence jako 2014 Second Best Korat of the Year (Bagatela jest jeszcze za młoda, żeby ubiegać się o przyznanie tytułu). Zdjęcia tutaj.

 
22 marca 2014

Wizyta Danielle i Fredicka Vanbruggen, którzy przywieźli nam z powrotem Nono po jego wizycie w ich hodowli. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w Belgii przyjdą na świat jego dzieci!

Zdjęcia kotów i kociąt z hodowli Smud Khoi’s Si-Sawat po kocurze Nong Noon: tutaj.

18 marca 2014
_N067027

Muka wydała na świat dwie śliczne kotki! Zarówno mama jak i obie maleńkie czują się dobrze, ale ponieważ poród odbył się przez cesarskie cięcie, Muka chętnie korzysta z naszej pomocy w opiece nad swoimi dziećmi. Najwierniejszym wsparciem – obok Ewy – jest dla niej nasza sześciomiesięczna kotka Bagatela, która nie może się zdecydować, czy woli niańczyć swoje przyrodnie siostry, czy sama być niańczona przez Mukę…

 13 lutego 2014 
hwanchi

Zabieramy Nono na wizytę do hodowli Smud Khoi’s Si-Sawat w Belgii, gdzie na naszego kocurka czekają z utęsknieniem dwie urocze kocice: Nim Lek i Hwan Chi. Jeżeli randka przyniesie oczekiwany rezultat, jedno z kociąt poleci na drugi koniec świata – do hodowli Doklao w Australii.

11 lutego 2014

_N041668

Muka spodziewa się kociąt! W drugiej połowie marca oczekujemy narodzin – jak wynika z badania USG – dwóch koraciątek. Szczęśliwym ojcem zostanie Ron (Ram Melodian*F). Przyszła mama czuje się bardzo dobrze – ma wilczy apetyt i z dnia na dzień coraz bardziej się zaokrągla.

 27 grudnia 2013
_N059357

Mała Bintou kończy trzy miesiące i jest już gotowa wyruszyć na podbój wielkiego świata. Czeka na nią niecierpliwie dwoje miłośników zwierząt i nowy dom z orientalną kotką Bastet, z burmskim kocurkiem Guru i z dwoma pieskami.  Jej siostra Bagatela zostaje w naszym domu.

6 października 2013
_N056959

Odwiedziny przyszłych właścicieli tajskiego maluszka o imieniu Cashmere, synka dwóch koratów przywiezionych bezpośrednio z Tajlandii. W połowie grudnia Cashmere przeniesie się do swojego nowego domu, gdzie będzie mieszkał w towarzystwie dwóch pięknych kotów, Galiba i Trishy. Będzie nam brakowało naszego małego skarbu, który po swoim tajskim ojcu odziedziczył niesamowity koraci charakter…

 30 września 2013

_N057080

Dessi – pod opieką Kai – wydała na świat dwie śliczne koteczki, Bagatelę i Bintou! Mama i córki czują się wyśmienicie. Nasza radość jest ogromna, tym bardziej, że planujemy zatrzymać jedną z koteczek do dalszej hodowli! Zdjęcia kociąt: tutaj.

30 sierpnia 2013

_N056073

Na świat przychodzi pierwszy potomek naszych dwóch tajskich koratów – niestety tylko jeden! Nasz jedynaczek urodził się poprzez cesarskie cięcie. Choć Muka i jej mały synek czują się bardzo dobrze, świeżo upieczonej mamie trzeba w pierwszych dniach pomóc przy karmieniu. Zdjęcia małego Cashmere’a: tutaj.

10 sierpnia 2013
_N054478

Odwiedziny u Ambry, która w maju skończyła rok i wyrosła na piękną kotkę, bardzo podobną do swojej mamy Dessi. Ambra wiedzie słodkie życie życie z parą wielkich miłośników kotów i równie uroczym kocurem bengalskim, Horusem. Ich “kocia mama” uwiecznia wdzięki swoich kocich pociech na pełnych poezji pięknych fotografiach.

26 lipca 2013
_N042854

Wieziemy Dessi na krycie do kocurka Rona (Ram Melodian*F). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa miesiące przyjdą na świat kocięta. Mamy wielką nadzieję, że kociątka odziedziczą uroczy charakter po przemiłym tatusiu!

28 czerwca 2013
_N054045

Muka przebywa na kryciu u Nona. Za dwa miesiące spodziewamy się kociąt. Jesteśmy bardzo ciekawi pierwszych urodzonych w Polsce potomków naszych dwóch kotów z Tajlandii.

6 lipca 2013 

_N051993Na wystawach w Kościanie i Łodzi nasz tajski Kocurek Nong Noon zdobywa kolejne certyfikaty na tytuł championa, by na wystawie w Pucku uzyskać zaszczytny tytuł championa FIFe.

7 kwietnia 2013
_N051936

Wystawa w Kościanie. Po wystawach w Warszawie i Gorzowie Dessi – w rękach Kai – zdobywa trzeci i ostatni certyfikat na tytuł championa FIFe od sędziny Donatelli Mastrangelo, a Nong Noon – w rękach Marty – zdobywa swój pierwszy certyfikat na championa i zbiera mnóstwo pochwał i słów zachęty. Zdjęcia z wystawy: tutaj.

 18 listopada 2012 
_N050211

Po wielu miesiącach starań i przygotowań nasza hodowla powiększa się o dwa zupełnie niezwykłe koraty – prosto z Tajlandii! Mook Mai i Nong Noon pochodzą z hodowli Khuna Chuchai o wyjątkowo długiej tradycji. Dziś odebraliśmy je z rąk Evy Kryndy, hodowczyni koratów z Australii, która nie szczędziła trudu, żeby przywieźć koracią “świeżą krew” z Tajlandii. Nong Noon będzie mieszkał u naszej przyjaciółki Marty, a Mook Mai wprowadziła się do nas. Więcej o naszych nowych kotach: tutaj.

10 listopada 2012

_N050004

Wystawa w Gorzowie Wielkopolskim – Dessi najlepiej czuje się na amfiteatralnej widowni, gdzie może patrzeć na inne koty z góry… Jednak mimo kapryśnego nastoju zdobywa drugi certyfikat na tytuł championa. Zdjęcia z wystawy: tutaj.

6 października 2012 

_N036446

Ostatni kotek z naszego pierwszego miotu opuszcza nasz dom. Choć rozstania to chyba najtrudniejsza część hodowania kotów, bardzo cieszymy się, ze nasze pierwsze kocięta znalazły kochających nowych właścicieli. Z całego serca życzymy powiększonym rodzinkom, żeby ze swoimi koratami żyły długo i szczęśliwie!

8-9 września 2012 

IMG_0183

Prezentujemy nasze małe pociechy jako miot na wystawie w Warszawie. Nasze kocięta zdobywają uznanie fińskiej sędziny p. Anne Paloluoma-Sundholm, i to nie tylko ze względu na nienaganną budowę i urodę, ale na niezwykle dobre maniery! W obydwa dni uzyskaliśmy najwyższe oceny Excellent 1 oraz nominacje do BIS.

23 sierpnia 2012 

_N047983

Kocięta skończyły trzeci miesiąc życia. Rozwijają się wspaniale – są w klasycznym typie korata, zdrowe, wesołe, żywe i niezmordowane w zabawie! Planujemy pokazać je na wystawie w Warszawie 8-9 września, a potem nasze maluchy będą gotowe, by przeprowadzić się do nowych domów.

 
26 maja 2012 

_N042997Nasze kocięta – kotka Ambra i trzy kocurki: Atut, Akond i Aslan – rosną jak na drożdżach! Dessi jako młoda mama spisuje się znakomicie. Zdjęcia kociąt tutaj.

23 maja 2012 

_N042946

Mamy kocięta!!! Dziś wieczorem przyszły na świat cztery śliczne koraciątka. Kocia mama spisała się na medal, kocięta są duże i silne, a my staliśmy się dumnymi posiadaczami pierwszych koratów z rodowodem FIFe, które przyszły na świat w Polsce. Zdjęcia naszego pierwszego miotu: tutaj.

16 kwietnia 2012 

_N041719

Nasza Dessi spodziewa się kociąt! Dziś mijają cztery tygodnie od krycia – przyszła mama czuje się wyśmienicie. Kociąt spodziewamy się po 20 maja. Szczęśliwym ojcem zostanie F*Melodian Ram.

15 kwietnia 2012

_N040476

Dziś ogłoszono wyniki konkursu na Korata roku (KOTY – Korat of the Year) za sezon wystawowy 2011. Nasze koty zdobyły trzecie i czwarte miejsce w kategorii kociąt! Wyniki konkursu można obejrzeć tutaj.

12 kwietnia 2012 

_N042130

Lusse i Dessi obchodzą dziś swoje pierwsze urodziny! Ewa przygotowała dla nich najprawdziwszy torcik rybny ze świeczką.

 19-24 marca 2012 

_N039993

Dessi przebywa na kryciu u kocurka Rona (Ram F*Melodian). Ron to mieszkający w Niemczech piękny młody kocurek pochodzący z hodowli fińskiej, obdarzony przemiłym charakterem, który – jak mamy nadzieję – przekaże swoim dzieciom.

 12 lutego 2012 

_N037864

Nasza pierwsza wystawa w klasie otwartej, w Warszawie. Spotykamy się w gronie czterech koratów – wszystkich wystawianych w Polsce! Lusse zdobywa Excellent 1, CAP, a Dessi – Excellent 1, CAC i Best in Variety! Nie mogło być lepiej!

 28-29 października 2011 

_N039573

Wystawa Światowa w Poznaniu – pierwszy raz mamy okazję zmierzyć się z prawdziwą konkurencją innych koratów, których przybyło do Poznania dziesięć. Nasze koty Lusse i Dessi w klasie juniorów zdobywają ocenę Excellent 1, a Lusse BIV (Best in Variety) i zaszczytną nominację do BIS! Zdjęcia z wystawy: tutaj.

17 września 2011

_N038009

Wystawa w Bygoszczy – Lusse zdobywa Excellent 1, a Dessi – Excellent 1 i nominację do BIS (Best in Show). Jest to trzecia ocena Excellent każdego z kotków, dzięki czemu zakwalifikowały się na wystawę światową! Zdjęcia z wystawy: tutaj.

10-11 września 2011 

_N037500

Nasza pierwsza wystawa kotów – w Warszawie. Kocięta sprawują się znakomicie, mają wyśmienite humory i każdego dnia zdobywają ocenę Excellent 1. Zdjęcia z wystawy: tutaj.

 

4 sierpnia 2011

_N039771Tego dnia staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami dwóch Koratów: kotki Dessi i kocurka Lusse Mästertassen. Drogę ze Szwecji do Polski nasze nowe pociechy zniosły bez najmniejszego problemu – koraty najwyraźniej są urodzonymi podróżnikami! O naszej wyprawie do Szwecji czytaj tutaj.