przed podjęciem decyzji

Korat to naturalna, zdrowa rasa, ciesząca się długowiecznością – osiągnięcie przez korata wieku dwudziestu lat nie należy do rzadkości, dlatego przed nabyciem kota warto dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw.

1       2_N058019

Zgodnie z tradycyjną umową, chroniącą dobro korata od czasu pojawienia się tej rasy na zachodzie, koty te przeznaczone są do trzymania w mieszkaniu lub domu – na zewnątrz mogą przebywać wyłącznie pod ścisłym nadzorem. Ich futro, ze względu na tajskie pochodzenie kotów, nie posiada podszerstka i nie chroni skutecznie przed zimnem. Ponadto koratów nie krzyżuje się z żadną inną rasą, dzięki czemu rasa ta zachowała niespotykaną wręcz czystość.

Korat jest aktywny i ciekawski – chce być tam, gdzie coś się dzieje i towarzyszyć domownikom w codziennych czynnościach. Świetnie nadaje się na towarzysza dzieci. Jeżeli jednak miałby przebywać w domu sam przez wiele godzin dziennie, wskazane będzie towarzystwo drugiego zwierzęcia.

Korat nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych – gubi bardzo mało sierści. Raczej nie wywołuje uczuleń, jednak zawsze warto odwiedzić hodowlę i sprawdzić reakcję “na własnej skórze”.

Zdrowie kota będzie zależeć w największym stopniu od warunków jego życia. Kocięta z naszej hodowli rozwijają w najlepszych warunkach, jakie można zapewnić młodemu kotu – odżywiane karmą najwyższej jakości, otoczone nowoczesną opieką weterynaryjną, a ponad wszystko uwagą i miłością całej naszej rodziny. Nowy właściciel powinien dbać o systematyczne szczepienia i kontrolę weterynaryjną, a przede wszystkim o codzienną porcję zabawy. Ważnym czynnikiem jest odpowiednia dieta – każdy otyły kot może mieć z wiekiem problemy ze zdrowiem.

Przed podjęciem decyzji o nabyciu korata trzeba mieć pewność co do tego, czy aktywny, towarzyski, inteligentny, pewny siebie i uparty kotek odpowiada nam charakterem i czy możemy zapewnić mu warunki, w których będzie czuł się dobrze, dlatego serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej hodowli, do porozmawiania i bliższego zapoznania się z przedstawicielami tej wyjątkowej, rzadkiej rasy.